top of page
Search

Viesojāmies regbija klubā "Baldone"

Šonedēļ viesojāmies Baldonē un piedalījāmies regbija kluba Baldone treniņā. Kopā ar mums bija Elmārs Šefanovskis. Viņš ir sporta skolotājs, Regbija kluba Baldone vadītājs un treneris. Trenē arī U-18 Latvijas izlasi. Elmārs spēlē Latvijas izlasē, Miesnieku un Baldones regbija klubos.

Regbijs ir komandu sporta veidu grupa, kuras pirmsākumi 19 gs. meklējami Anglijas pilsētā Ragbi. Sporta veida nosaukums ir radies no šīs pilsētas nosaukuma. Latvijā regbijs tiek spēlēts kopš 1960. gada. Spēles mērķis ir piezemēt ovālo bumbu aiz gala līnijas. Regbijā nedrīkst dot piespēles uz priekšu.


Klasiskajā regbijā (regbijs – 15 ) spēlē uz laukuma, kura izmēri ir 100x70 metri. Spēle ilgst 2 puslaikus, katrs no tiem ir 40 minūšu garš. Katras komandas mērķis ir iegūt pēc iespējas vairāk punktu, kurus var gūt dažādā veidā. Izdarot piezemējumu (piespiežot bumbu pretinieku piezemējumu zonā) gūst 5 punktus, pēc piezemējuma tiek izpildīts realizācijas sitiens, kura sekmīgas izpildīšanas rezultātā tiek gūti 2 punkti. Realizējot soda sitienu tiek gūti 3 punkti, tāpat, kā dropsitiena gadījumā.


2020. gadā vasaras olimpiskajās spēlēs Tokijā norisinājās Regbijs-7. Regbijs – 7 tiek spēlēts arī uz laukumu 100x 70 metri, bet tiek spēlēti divi puslaiki pa 7.minūtēm. Notiek ar pludmales un ziemas regbijs, kurā spēlē 5 pret 5 .


Latvijā Baldone ir kā regbija centrs, kurā notiek arī izlašu spēles. Baldones regbija klubs oficiāli ir dibināts 2006.gadā, bet ņēma dalību turnīros jau no 2004.gada. Baldones regbija pamatus ielika treneris Kārlis Dilbo, pie kā arī Elmārs sāka trenēties. Pats trenējas 12 gadus. Savu karjeru sāka Baldones klubā, bet pēc kluba pajukšanas, spēlēja un joprojām spēlē regbija klubā Miesnieki, kā arī Latvijas izlasē. Regbija - 7 izlasē bija arī kapteinis un regbija - 15 izlasē spēlē vairāk kā 10.gadus. Šajā gadā ir izdevies atjaunot Baldones klubu, kurš spēlē regbijā - 7.


Jau vairāk kā 4 gadus Latvijas čempionātā startē Baldones jaunieši, U10, U-12, U-14, U16 un U-18 vecuma grupās kā Ķekavas novada sporta skola. Elmārs ir galvenais regbija kurators novadā, kuram palīdz citi aktīvisti, kas pat nav saistīti ar regbiju, kura palīdz regbijam attīsties.


Bērniem ir iespējas trenēties jau no 4 gadu vecuma. No 4 – 7 gadiem notiek vispārīgās fiziskās sagatavošanas treniņi caur rotaļām un spēlēm. Regbija apguve tiek izmantota maz. Sākot no 8.gadiem vairāk klāt nāk regbija elementi. Baldonē ir plašas iespējas nodarboties ar regbiju arī pieaugušiem.

Comments


bottom of page