top of page
Search

Sportojam Cīņas un sporta klubā “2K”

Kopā ar treneri Kristapu Kerenu iemēģinājām MMA, aizvadot treniņu cīņas un sporta klubā "2K". Pēc treniņā aicinājām Kristapu uz interviju, lai uzzinātu vairāk par to, kā Kristaps nokļuvis līdz šim sporta veidam un trenera arodam, šajā rakstā būs iespējamz iepazīties ar izvilkumu no intervijas.


Ar cīņas sportu Kristaps sāka nodarboties no 15 gadu vecuma. Viens no iemesliem bija “piekaut” patēvu, kurš regulāri darīja pāri mammai. Līdz sāka nodarboties ar cīņas sportu, vairākus gadus trenējās galda tenisā. Pirmais bija bokss. Kristaps sāka trenetīes Kuldīgā, pie trenera Sergeja Pavlova.


Uzsākot mācības Liepājā, turpināja nodarboties ar boksu Liepājā, pie trenera Kārļa Knītnera. Kamēr nodarbojās ar boksu, lielākās uzvaras bija Latvijas junioru vicečempiona tituls un Liepājas čempions. Pēc aptuveni gada pārgāja uz kikboksa sekciju pie trenera Genādija Čikomāsova, kur startēja dažādos Latvijas un Baltijas čempionātos ar dažādiem panākumiem. Trenējoties Liepājā, sāka iepazīt arī jauktās cīņas mākslu (MMA). Pēc drauga ieteikumiem, kurš tajā laikā jau startēja profesionālajās MMA cīņās, nonāca pie savas pirmās MMA cīņas, kurā zaudēja.


"Iztrūkstot cīņas bāzei, nevarēju konkurēt cīņā ar pretiniekiem. Pārvācoties uz dzīvi Rīgā, nopietnāk pievērsoss cīņas treniņiem pie trenera Vladislvava Černavska un turpināju pie Sergeja Domnina. Apgūstot cīņu, sāku pārliecinošāk aizvadīt cīņas un gūt savas pirmās uzvaras MMA."

Ņemot vērā, ka Kristaps apvienoju treniņus, ar mācībām un darbu, tad arī tas bija izaicinājums, lai pilnvērtīgi sagatavotos sacensībām. Neskatoties uz to, Kristaps ir Latvijas čempions MMA (pro), Baltijas un Latvijas čempions Pankrationā (MMA paveids) amatieriem. Tāpat ir piedalījies dažādos grapplinga turnīros, kur izcīnītas medaļas. Pēdējos gadus trenējās pie trenera Andreja Maslova, kurā vadībā arī aizvadīja savas pēdējās cīņas un sacensības. Šobrīd pats ir vairāk koncentrējies trenera darbam.


"Kā treneris, darbojas četrus gadus. Sākumā pamēģināju vadīt nodarbības, tad sapratu, ka tas patīk un padodas. Esmu sertificēts MMA treneris. Paralēli sportam strādāju IT sfērā kā IT projektu vadītājs uzņēmumā Mapon."

Lai popularizētu MMA kā sporta veidu, Kristaps ir izveidojis Biedrību “Cīņas un sporta klubs “2K””un vada MMA nodarbības pieaugušajiem un bērniem. Šobrīd klubs ir izveidojis sadarbību arī ar boksa treneri no Ukrainas, kurš pirmdienās pasniedz boksa tehniku kluba audzēkņiem.


"Sports ir pavadījis mani vienmēr un arī ieaudzinājis raksturu nepadoties un darīt brīžiem vairāk nekā tu spēj iedomāties."

Comments


bottom of page