top of page
Search

Lakross Latvijā

Lakross ir komandu spēle, ko spēlē ar speciālām nūjām un bumbiņu. Spēles mērķis ir, piespēlējot bumbiņu pa gaisu, to raidīt vārtos. Lakross ir Kanādas nacionālais sporta veids, kurš ir populārs arī citās angliski runājošās valstīs, piemēram, ASV, Austrālijā, Lielbritānijā. Pēdējos gados lakross iegūst arvien lielāku popularitāti arī Eiropas valstīs, tai skaitā Latvijā.

Pirmais Pasaules čempionāts lakrosā notika 1967.gadā, pirmais Eiropas čempionāts – 1995.gadā.


Latvijā lakross pirmo reizi parādījās 1992. gadā, kā lakrosa paveids - interkross, ar kuru Latvijā iepazīstināja Aigars Grīnbergs. Pirmie lakrosa treniņi tika uzsākti 2002. gada vasarā, gadu vēlāk jau tika sākti regulāri lakrosa treniņi vairākās Latvijas pilsētās.


Šobrīd Latvijā darbojas 4 aktīvi klubi: Sievietēm tie ir Lady Lacrosse un Riga Griffins. Vīrieši var trenētries Riga Griffins un Archer Lacrosse klubos. Jauniešiem ir iespēja trenēties Riga Griffin klubā, kā arī Jelgavā klubā Mītava.

Pašlaik Latvijas lakrosa jaunieši vecumā no 16-21 gadiem gatavojas Pasaules čempionātam lakrosā U21 vecuma grupā. Pasaules čempionāts notiks no 10-20.augustam Īrijas pilsētā Limerikā. Čempionātam gatavojas 22 spēlētāji no 3 Latvijas klubiem un ārzemju klubiem. Izlases galvenais treneris ir Taylor Smoke no ASV un trenera asistenti ir Kaspars Rudzinskis un Krists Bahs. Treniņu bāzes nodrošināšanā lielu atbalstu sniedz Rīgas Jauno tehniķu centrs.


Lielu atbalstu izlasēm sniedz Dins Bahs, kurš ir U-21 izlases menedžeris un fiziskās sagatavotības treneris, bet ikdienā ir atbildīgs lakrosa federācijā par jauniešu attīstības sadaļu. Dins ir arī lakrosa kluba Riga Griffins vadītājs.


Vairāk informācijas par lakrosu un treniņu iespējām atradīsiet www.llf.lv

Comments


bottom of page